خانه / جدیدترین مقالات / خانه‌ی غول کجاست؟

خانه‌ی غول کجاست؟

بنیکو

اگر یک چراغ جادو پیدا کنید اولین آرزوی شما چه خواهد بود؟
آرزویتان هرچه باشد جای نگرانی نیست چون می‌توانید دومی و سومی را هم درخواست کنید. فقط یک مسئله وجود دارد که بهتر است همین‌الان بدانید. چراغ جادویی که شما پیداکرده‌اید بسیار هوشمند است. واقعیت این است که مثل بعضی قصه‌ها نیست که غول چراغ جادو چشم‌بسته آرزوی شمارا برآورده کند. غول باشعور چراغ جادو فرمان‌بردار و در خدمت شماست اما مطابق لیاقت و شایستگی اربابش. توانمندی غول چراغ جادو فوق‌العاده زیاد است اما نمی‌توانید آرزو کنید که همه آرزوهای شما یکجا و همان لحظه برآورده شود. غول چراغ می‌گوید:«همه را می‌شنوم اربابم اما فقط آن‌هایی را اجرا می‌کنم که خودت باور داشته باشی.»
اگر چراغ جادو را جایی پیدا کردید پیشنهاد می‌کنم اولین آرزویتان از غول چراغ این باشد که یادتان بدهد چطور می‌توانید آرزویی را باور داشته باشید! راستی چرا نمی‌پرسید چراغ جادو را از کجا پیدا کنم؟ یک افسانه هندی نقل می‌کند وقتی خدا خواست نقشه گنجی بزرگ را جایی پنهان کند فرشتگان را جمع کرد تا نظر بدهند. آن‌ها باید جایی را پیشنهاد می‌دادند که انسان به‌راحتی نتواند به آن دست پیدا کند مگر اینکه لایق گنج باشد. یکی گفت: آن را در اعماق زمین پنهان کنیم؛ خداوند نپسندید چون انسان نالایق هم می‌توانست روزی به اعماق زمین راه پیدا کند. مخفی کردن در اوج آسمان‌ها و زیر اقیانوس‌ها نیز مقبول نیفتاد. عاقبت این پیشنهاد تأیید شد. نقشه رسیدن به چراغ جادو را در خود انسان می‌گذاریم. در اعماق قلبش. ورود به قلب کار هرکسی نیست، تنها کسانی می‌توانند وارد حریم قلب شوند که از جنس قلب شوند. جنس قلب از نور است. هرکس شبیه نور شود به اعماق قلب راه پیدا می‌کند.

نور خواهی؟ مستعد نور شو
دور خواهی؟ خویش‌بین و دور شو

حالا که آدرس رسیدن به چراغ جادو را می‌دانیم کارمان راحت‌تر می‌شود. دیگر نیازی نیست خیلی دور و بیرون از خودمان دنبالش بگردیم. انرژی‌مان را بی‌دلیل هدر نمی‌دهیم. نقشه درون خودماست.

ای نسخه نامه الهی که تویی
ای آیینه جمال شاهی که تویی
بیرون زتونیست آنچه در عالم هست
از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

نقشه گنج برای رسیدن به موفقیت درون خود ماست و راه دستیابی به آن شبیه نور شدن است. راه آسانی برای نور شدن وجود دارد. توجه کردن به نور. وقتی با سپاسگزاری به موهبت‌ها و مثبت‌های زندگی توجه می‌کنیم از درون نورانی و مثبت می‌شویم به همین دلیل است که شکر نعمت، نعمتت افزون کند. چون‌که شکرگزاری ما را مثبت و نور می‌کند و به‌این‌ترتیب لیاقت ورود به قلب را پیدا می‌کنیم جایی که غول چراغ جادو دست‌به‌سینه ایستاده و می‌گوید: در خدمتم سرورم!

[product id=”225″]

همچنین ببینید

شکرگزاری

۵ باور اشتباه درباره‌ی سپاسگزاری

  آیا زندگی شاکرانه باعث می‌شود ما به انسان‌هایی تنبل و تن‌پرور تبدیل شویم؟ آیا …

۴ نظر

  1. بیتا مسعودی

    خیلی آموزنده و خوب بود؛من واقعا تحت تأثیر قرار گرفتم.
    راست میگه که گنج واقعی تو قلب ماست،ما خودمون باید تلاش کنیم.
    اگه واقعا ادم پاکی باشیم؛شک نکنید که اونو به دست میاریم. شک، نکنید.

  2. روی زمین کوچه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.